Spitalul din Tășnad a primit o nouă înfățișare
Spitalul din Tășnad a primit o nouă înfățișare odată cu finalizarea unor ample lucrări de reabilitare a clădirii. După mai mulți ani în care a suferit o degradare masivă, acoperișul a fost refăcut complet: structura a fost consolidată, au fost schimbate învelitorile, iar jgheaburile și burlanele au fost înlocuite.

De asemenea, a fost reabilitată fațada clădirii și a fost refăcută canalizarea pentru scurgerea apelor pluviale. Totodată, la intrarea în clădire a fost instalată o prelată, pentru un confort sporit al pacienților care apelează la Camera de gardă. Lucrările de reabilitare au fost realizate cu fonduri din bugetul propriu al Consiliului Județean Satu Mare. Modernizarea Secției exterioare Tășnad a Spitalului Județean de Urgență Satu Mare va continua cu reamenajarea curții interioare și extinderea suprafeței pe care își desfășoară activitatea substația Tășnad a Serviciului de Ambulanță Județean Satu Mare.