Investim în infrastructură pentru susținerea mediului de afaceri
Parteneriatul dintre administrația publică și mediul de afaceri este motorul dezvoltării unei economii sănătoase! Președintele Consiliului Județean Satu Mare, Pataki Csaba, a participat la evenimentul "Business & Local Community", în cadrul căruia a subliniat importanța creării unei infrastructuri moderne pentru susținerea mediului de afaceri.

“În ultimii ani, Consiliul Județean Satu Mare a creat o bază solidă pentru a încuraja investițiile în domeniul privat. Am construit drumuri rapide și moderne către județele din nord-vestul țării și către rețeaua europeană de autostrăzi pentru a asigura o mai bună interconectivitate economică în regiune. Investim sume record în infrastructura Aeroportului Internațional Satu Mare pentru a deschide calea către noi centre economice și culturale. Punem, de asemenea, bazele unei infrastructuri moderne în domeniul medical pentru a oferi forță de muncă sănătoasă și dezvoltăm turismul montan pentru a oferi noi oportunități de afaceri în acest domeniu”, a afirmat Pataki Csaba, președintele Consiliului Județean, apreciind totodată rolul important pe care îl joacă Asociația Economică Germano-Română în relația cu mediul de afaceri din județul Satu Mare.