Tanulmányút a GENPROCURE - A nemek közötti egyenlőség figyelembe vétele a közbeszerzésben projekt keretében
2023 augusztus 16-17-én az URBACT IV Program által finanszírozott GENPROCURE - - A nemek közötti egyenlőség figyelembe vétele a közbeszerzésben című projekt keretében szervezett tanulmányútra került sor Szatmárnémetiben.

A látogatást során Szatmár megyébe érkezett az együttműködési hálózat vezető szakértője, Matthew Baqueriza-Jackson és Edgar Azevedo, a hálózat vezető partnerének, a portugáliai Famalicao városának képviselője azzal a céllal, hogy információkat gyűjtsenek az együttműködés fejlesztéséhez. A látogatás során munkamegbeszélésekre is sor a projektcsapattal, valamint a helyi akcióterv kidolgozása érdekében létrehozott helyi támogató csoport tagjaival is. A helyi támogató csoportot a Szatmár megyei közintézmények közbeszerzési szakemberei alkotják.
A GenProcure projekt fő célja annak feltárása, hogy a közbeszerzés milyen módon járulhat hozzá a nemek közötti egyenlőtlenségek csökkentéséhez. A projekt megvalósítási időtartama 30 hónap, és a közbeszerzési területre vonatkozó Helyi cselekvési terv elkészítésével zárul. A Szatmár Megyei Közösségi Fejlesztési Társulás a projekt 9 partnerének egyike, a következő hatóságokkal együtt: Vila Nova de Famalicao – Portugália, mint vezető partner koordináló szereppel, Zágráb – Horvátország, Koszalin – Lengyelország, Messina – Olaszország, Ibrányi – Magyarország, Alcoy – Spanyolország, Umea – Svédország, Zenica-Doboj kanton Fejlesztési és Nemzetközi Projektek Főosztálya – Bosznia-Hercegovina. A projektet az URBACT IV program finanszírozza, összértéke 847.160 euró, amelyből 669.873,75 euró az Európai Unió társfinanszírozása az Európai Regionális Fejlesztési Alapból.