Pataki Csaba aláírta a 27 elektromos iskolabusz beszerzéséről szóló finanszírozási szerződést
Egy nappal az iskolakezdes után, 2023 szeptember 12-én Pataki Csaba, a Szatmár Megyei Tanács elnöke aláírta a 27 elektromos iskolabusz beszerzéséről szóló finanszírozási szerződést.

A Szatmár Megyei Tanács által elnyert projekt 35,9 millió lej értékű, és az Országos Helyreállítási Terv finanszírozza.
„Ez az új beruházás rendkívül hasznos a Szatmár megyei települések számára, tekintettel arra, hogy sok vidéki diáknak kell messzire utazni az oktatási intézményekig, és kevés a közszállítási lehetőség. Ugyanakkor a jelenlegi iskolai kisbuszok elöregedtek, elhasználódtak, cseréjük ilyen körülmények között feltétlenül szükséges.” – mondta el a Szatmár Megyei Tanács elnöke, Pataki Csaba.

A következő községek kapnak elektromos kisbuszokat: Aranyosmeggyes, Batarcs, Bikszád, Lázári, Majtény, Újváros, Piskolt, AlsóSzopor, Nagytarna, Szatmárhegy, Érendréd, Királydaróc, Kolcs, Szokond, Vámfalu, Ákos, Apa, Béltek, Érkávás, Oláhcsaholy, Pusztadaróc, Érszakácsi, Sződemeter, Mezőterem, Turc, Túrterebes, Vetés.A finanszírozási szerződés aláírására Marcel Ciolacu miniszterelnök, Ligia Deca oktatási miniszter és Adrian Veștea fejlesztési miniszter jelenlétében került sor. Egy újabb lépéssel kerültünk közelebb az iskolabuszok beszerzéséhez!