Óvjuk az épületeket és a zöld infrastruktúrát
Két Szatmár megyei település, Hadad és Sárközújlak, izgalmas fejlesztésekre számíthatnak, köszönhetően a Szatmár Megyei Közösségi Fejlesztési Társulás sikeres pályázatának.

Hadad község a "RURALL" projekt keretében újítja fel használaton kívüli épületeit, hogy élettel töltsék meg a vidéket és megállítsák az elnéptelenedést. A projektnek köszönhetően 159 700 euró áll rendelkezésre a változásokra. Sárközújlakon egy különleges "SPONGECITY" projekt indul, amely a város alkalmaszkodóbbá teszi a klímaváltozáshoz. Egy park átalakítása és egy meteorológiai állomás építése is része a tervnek, melyre 164 500 eurót fordíthatnak.
Mindkét projektet Pataki Csaba, a Szatmár Megyei Közösségi Fejlesztési Társulás elnöke írta alá, és 30 hónap alatt kell megvalósítani. Ezek a fejlesztések nem csak a helyi közösségeket erősítik, hanem a régió jövőjét is formálják.