Megkezdődnek a munkálatok az Udvari úti hulladéktározó végleges lezárására!
A Szatmár Megyei Tanács 2024. február 26-án átadta a kivitelezőnek a helyszínt, ahol megkezdődnek a városi hulladéklerakó bezárására irányuló munkálatok a "Városi hulladékgazdálkodás és a hulladéklerakók zöldítése Szatmár megyében" című projekt keretében.

A szatmárnémeti Udvari úton található hulladéklerakó a szatmárnémeti önkormányzat tulajdonában van, és a projekt idejére átadták a Szatmár Megyei Tanácsnak.
A lerakó teljes területét zöldítik, és a szatmári polgárok egy 35 hektáros revitalizált területet élvezhetnek majd. Ez a beruházás megszünteti a hulladéklerakó negatív környezeti hatását, és hozzájárul a helyi lakosok életminőségének javításához. A lerakatot magas környezetvédelmi előírásoknak megfelelően zárják be, és az átalakítás a terület újjáépítésével is jár.
A munka magában foglalja a növényzet eltávolítását, a hulladéklerakó körüli szemét felszámolását és áthelyezését, a terület átprofilozását, csurgalékvízcsövek és csurgalékvízgyűjtő gödrök telepítését.  Tervezik továbbá 11 gázkút építését, egy biogáz-szűrő felszerelését és telepítését, négy talajvízmérő kút kiépítését, a kerületi út és a felszíni vízgyűjtő rendszer építését, valamint az esővízvisszatartó medence tisztítását és a tömítő rendszer rétegeinek kiépítését.
A munkálatokat az SC INOVECO SRL végzi, a kivitelezés időtartama 12 hónap.
A finanszírozás forrása: Állami költségvetésből a Környezetvédelmi, Vízügyi és Erdészeti Minisztériumon keresztül - 75%, és megyei költségvetésből - 25%.