Korszerűsítjük a 193-as jelzésű megyei út Szatmárnémeti – Barlafalu – Máramaros megye határáig tartó szakaszát
A Szatmár Megyei Tanács egy újabb, mintegy 40 kilométer hosszúságú út korszerűsítését kezdi el. Pataki Csaba, a Szatmár Megyei Tanács elnöke és Ioan Rus alelnök a tanács műszaki igazgatóságának szakembereivel, illetve a projekt kivitelezőjével közösen vett részt 2022 február 1-én a 193-as jelzésű megyei út Szatmárnémeti – Barlafalu – Máramaros megye határáig tartó szakaszának korszerűsítésre való átadásán.

Az SVA Asisteh Kft-vel kötött szerződés fő tétele a megvalósíthatósági és engedélyeztetési tanulmány jóváhagyásához szükséges műszaki dokumentáció elkészítése a jóváhagyások / megállapodások / engedélyek megszerzéséhez (beleértve a terepviszony- és a forgalmi tanulmányokat). A szerződés értéke 343 910 lej.
“Ahhoz, hogy a lehető legrövidebb időn belül megvalósuljon ez a beruházás, arra kértem a közművek képviselőit, hogy a korszerűsítendő út nyomvonalában lévő közműhálózatok esetleges felújítási vagy áthelyezési terveiről előre tájékoztassanak minket. Mindezt azért, hogy a későbbiekben ne kerüljünk szembe ilyen jellegű kellemetlenségekkel.” – nyilatkozta Pataki Csaba tanácselnök.
Az említett útszakasz 39,929 km hosszúságú, a felújításra javasolt szakaszon pedig összesen 6 darab patakokon átívelő híd is található.
A beruházás során olyan problémák megoldására is sort kerítenek, mint a csapadék és a víz eltávolítása és összegyűjtése a vízelvezető árkokban. Megtörténik majd a magánházak, közintézmények és kereskedelmi egységek előtti bejáratok kialakítása, korszerűsítik a bekötőutakkal való kereszteződéseket, a hidakat és gyaloghidakat is, illetve szükség esetén újakat is építenek. Mindezek mellett kialakításra kerülnek a buszmegállók és kocsibehajtók, továbbá kihelyezik majd a közlekedésjelző táblákat és felfestik az útburkolati jeleket is.
A korszerűsítési beruházás európai uniós forrásból valósul meg az „Északnyugati fejlesztési régió szintű támogatások a 2021-2027-es programozási időszakból finanszírozott projektek előkészítéséhez a városi mobilitás (megyei lakóházak), a városrehabilitáció (megyei lakóházak) területén és megyei érdekeltségű infrastrukturális beruházások” nevű projekt révén (3D).