Jövő évtől kezdődően egy Szatmár megyei árva gyermek sem fog nevelőintézetekben felnőni!
A jelenleg még működő utolsó megyei nevelőintézet, a halmi Havasi gyopár is végleg bezárja kapuit, helyüket pedig 3 családi típusú nevelőotthon veszi át, melyeket uniós finanszírozásból épít a Megyei Tanács: egyenként 12 férőhellyel két otthon Halmi községben, míg egy Tasnádon fogadja majd a gyerekeket.

Pataki Csaba, a Szatmár Megyei Tanács elnöke a mai napon munkalátogatásra érkezett Halmiba, ahol 2 ilyen családi típusú otthon épül, illetve egy nappali foglalkoztató központ is a szociális rendszerben szereplő gyerekek, illetve a községben élő más fiatalok számára egyaránt.
„A gyerekek számára épített házakban sokkal jobb körülmények között gondoskodnak majd róluk, a terek megfelelőek lesznek a növekedési, nevelési igényüknek, a környezet pedig barátságos lesz. Ezeknek az otthonoknak a megépítésével lezárjuk a megyei intézményesített nevelőintézetek felszámolását” – mondta Pataki Csaba, a Szatmár Megyei Tanács elnöke.
A három családi típusú otthon és a napközi foglalkoztató központ építési munkálatai 70%-ban elkészültek