Jó eredményekkel zárult a Carpathian small aviation projekt
A Szatmárnémeti Nemzetközi Repülőtér a "Kárpátok kisrepülése – a személyek és áruk mobilitásának új megközelítései a Kárpát-medencében" elnevezésű projekt zárórendezvényét szervezte meg.

Ennek keretében a repülőtéren egy új, kisrepülésekre specializálódott platformot hoztak létre, továbbá egy repülési iskolát és egy repülésmegosztó szolgáltatást indítottak, így új távlatokat nyitva a légiközlekedés területén. Pataki Csaba, a Szatmár Megyei Tanács elnöke kiemelte, hogy több határokon átnyúló beruházás is folyamatban van, és a tanács készséggel fogad minden olyan kezdeményezést, amely javíthatja a határ menti területeken élők életminőségét. Rámutatott, hogy a repülőtér modernizálása elősegíti ambiciózus nemzetközi projektek létrehozását a környező országokkal való együttműködés keretében. A projektben részt vevő partnerek között megtalálható a Kárpátaljai Regionális Tanács, a Kárpátaljai Fejlesztési és Határon Átnyúló Együttműködési Ügynökség, a Regionális Fejlesztési Intézmények Nemzetközi Szövetsége Ukrajnából, a Kárpátok Eurorégióért Regionális Fejlesztési Közhasznú Egyesület Magyarországról, valamint a Regionális Innovációs Ügynökség Szlovákiából.