Jelentős előrelépés történt a lunaforrási sípálya fejlesztésében!
A lunaforrási sípálya fejlesztésében fontos előrelépés történt, amelyről ma döntést hozott a megyei tanács.

A határozat értelmében az Avasfelsőfalui Városi Tanácsnak átadják a turisztikai övezet fejlesztési projekt keretében közösen megvalósított beruházást.
 A sípálya és az ehhez kapcsolódó épületek és infrastruktúra fejlesztése már befejeződött, így az engedélyezés és üzembe helyezés feladatai az Avasfelsőfalui Városi Tanács felelőssége lesz. A Lunaforrás turisztikai övezet fejlesztési projektjét a Szatmár Megyei Tanács közösen hajtotta végre az Avasfelsőfalui Polgármesteri Hivatallal. A beruházást európai alapok, a Helyi Fejlesztések Országos Programjának (PNDL) kormányzati forrásai, valamint a két önkormányzat saját erőforrásai támogatták.
A megyei tanács továbbra is elkötelezett a turisztikai terület bővítése iránt, és terveznek új fejlesztési és népszerűsítő projekteket. Emellett a Szatmár Megyei Salvamont hegyimentő-szolgálattal együttműködve fenntartják a lunaforrási tanösvények környékén található turistautak karbantartását és bővítését is.