Folytatjuk az oktatásba való beruházást!
Pataki Csaba, a Szatmár Megyei Tanács elnöke ma aláírta a Környezetvédelmi Alapkezelővel 10 új, 16+1 férőhelyes elektromos iskolai kisbusz és 10 töltőállomás beszerzésének finanszírozási szerződését.

Ezek a kisbuszok Egri, Szamosdob, Kisgérce, Halmi, Középhomoród, Szatmárpálfalva, Remetemező, Tasnádszántó, Krasznaterebes és Szamosborhíd községek tanulóit fogják szállítani. A szerződés értéke 14 958 578 lej.
Ez a második projekt, ami a Szatmár megyei diákok közlekedési eszközeinek felújítását célozza. A megyei tanács egy héttel ezelőtt írta alá a szerződést 26 elektromos iskolai kisbusz beszerzéséről, az Országos Helyreállítási Terven keresztül európai forrásokból, amelyek az új tanév kezdetére eljutnak a következő községek tanulóihoz: Aranyosmeggyes, Batarcs, Bikszád, Lázári, Nagymajtény, Avasújváros, Piskolt, Alsószopor, Nagytarna, Szatmárhegy, Érendréd, Királydaróc, Kolcs, Szokond, Vámfalu, Ákos, Apa, Béltek, Érkávás, Oláhcsaholy Pusztadaróc, Érszakácsi, Sződemeter, Mezőterem, Turc és Vetés.