Európai uniós alapokból vásárolunk 27 elektromos kisbuszt
A megyei tanácsosok a 2023. július 26-i soros ülésükön jóváhagyták az "Elektromos kisbuszok a Szatmár megyei diákoknak" projektet, a projekttel kapcsolatos kiadásokat és az ehhez kapcsolódó együttműködési jegyzőkönyvet, lévén a beruházást az Országos Helyreállítási Tervből finanszírozza a tanács.

A projekt célja a tanulók közlekedési feltételeinek javítása, különösen az elszigetelt, alacsony népességű területeken élőké, környezetbarát és alacsony energiafogyasztású elektromos iskolai kisbuszok biztosításával. A legtöbb kisbusz, szám szerint 26 darab 16+1 férőhelyes, míg 1 darab 8+1 férőhelyes lesz.
„Ez az új beruházás rendkívül hasznos lesz a Szatmár megyei települések számára, tekintettel arra, hogy sok vidéki diáknak kell messzire utazni az oktatási intézményekig, és kevés a közszállítási lehetőség. Ugyanakkor a jelenlegi iskolai kisbuszok elöregedtek, elhasználódtak, cseréjük ilyen körülmények között feltétlenül szükséges” – mondta el a Szatmár Megyei Tanács elnöke, Pataki Csaba.
A következő községek kapnak elektromos kisbuszokat: Aranyosmeggyes, Batarcs, Bikszád, Lázári, Majtény, Újváros, Piskolt, AlsóSzopor, Nagytarna, Szatmárhegy, Érendréd, Királydaróc, Kolcs, Szokond, Vámfalu, Ákos, Apa, Béltek, Érkávás, Oláhcsaholy, Pusztadaróc, Érszakácsi, Sződemeter, Mezőterem, Turc, Túrterebes, Vetés.
Ez az új projekt megkönnyíti majd a tanulók oktatáshoz való hozzáférését, implicit módon hozzájárulva a hiányzások és az iskolaelhagyás csökkentéséhez. A projekt összértéke 35 917 246,40 lej, melyre a PNRR programra által igényel finanszírozási támogatást a Megyei Tanács.