A jövő nemzedékének ültetünk erdőt!
Pataki Csaba, a Szatmár Megyei Közösségi Fejlesztési Társulás elnökeként írta alá az "Erdők telepítése a jövőért!" elnevezésű projektet.

Ezen projekt által összesen 8,95 hektárnyi területet erdősítünk fekete nyárfával és akáccal, bővítve ezzel is a megye erdős területeit. A kijelölt területek Szatmárpálfalva (5 ha) és Mezőterem (3,95 ha) önkormányzatainak tulajdonában vannak.

A projekt lebonyolításának időtartama 60 hónap, 2022 november 1-i kezdési időponttal, összértéke 534 561 lej, ebből 306 768,50 lej a Pădurea de Mâine Alapítvány támogatása, a társfinanszírozást pedig a Megyei Közösségi Fejlesztési Társulás, illetve a projekt kedvezményezett önkormányzatai fedezik.

Az "Erdők telepítése a jövőért!" projekt általános célja a Szatmár megyei erdős területek bővítése, a felelős erdőgazdálkodás elősegítése, ugyanakkor fontos szempont a fiatal nemzedék természet iránti tiszteletre nevelése is.

“Mindenkinek joga van egy egészségesebb környezethez, ezzel a projekttel pedig egy lépéssel közelebb kerülünk egy zöldebb megye és a tisztább levegő felé.

Folyamatosan új megoldásokat kell találni az erdős területek bővítésére és egyben a meglévők megőrzésére. Szeretném, ha ez a hozzáállás mindenki számára követendő példa lenne, ha mindenki gondozná és szépítené a tulajdonában lévő zöldövezeteket” – mondta el Pataki Csaba, a Szatmár Megyei Tanács elnöke.

A Pădurea de Mâine Alapítvány 2019-ben jött létre a 2017-ben elindított, azonos nevű erdőrekonstrukciós program hatókörének bővítésére, valamint új programok kiterjesztésére a felelős erdőgazdálkodás, közösségfejlesztő projektek és oktatás irányába. Az Alapítvány eddig tíz megyében több mint egymillió facsemetét ültetett el a regenerációs nehézségekkel küzdő területeken. A Comunitățile Pădurii de Mâine vissza nem térítendő támogatások többéves programja az erdős területek fenntartható fejlődését támogatja, és a 2022-2031 közötti időszakban valósul meg, a rendelkezésre álló pénzügyi források keretein belül.