Consiliul Județean Satu Mare a câștigat finanțarea pentru achiziția a 27 de microbuze școlare electrice pentru elevii din județ!

Proiectul în valoare de 35,9 milioane de lei a fost depus în urmă cu 3 săptămâni, iar astăzi a fost deja acceptată finanțarea prin Programul Național de Redresare și Reziliență. Microbuzele școlare electrice, prietenoase cu mediul și cu un consum energetic redus, vor îmbunătăți condițiile de transport pentru elevi, cu precădere pentru cei din zonele izolate, cu populație scăzută. Continuăm investițiile în educație!