Am suplimentat fondurile pentru întreținerea drumurilor județene și funcționarea serviciilor sociale
Pentru a menține funcționarea serviciilor sociale în condiții optime, Consiliul Județean Satu Mare a aprobat în cadrul ședinței ordinare din data de 31 octombrie 2022, suplimentarea cu 2,9 milioane de lei a bugetului Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Satu Mare.

Cei mai mulți bani, respectiv 1,7 milioane de lei, sunt alocați din bugetul Consiliului Județean Satu Mare, iar 1,2 milioane de lei provin din fondul de rezervă al guvernului.

Consiliul Județean a mai suplimentat cu 2,6 milioane de lei fondurile alocate pentru realizarea lucrărilor de întreținere și reparații a drumurilor județene, inclusiv pentru perioada de iarnă, și cu 600.000 de lei evenimentele culturale organizate de Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale și Muzeul Județean Satu Mare.