Az új járműveket ma az alábbi települések kapták meg: Egri, Szamosdob, Kisgérce, Halmi, Középhomoród, Szatmárpálfalva, Remetemező,Tasnádszántó, Krasznaterebes, Szamosborhíd,Erdőd, Avasfelsőfalu és Túrterebes. Ez a 13 kisbusz az utolsó szállítmány abból a 39 darabos flottából, amelyet Szatmár Megye Tanácsa vásárolt. A járművek mindegyike 16+1 férőhelyes, és teljesen elektromos meghajtású.
A beszerzés két forrásból történt:
- A Környezetvédelmi Alap támogatásával 10 mikrobusz vásárlása valósult meg, összesen 14 958 578 lej értékben. Ehhez hamarosan 10 töltőállomás is érkezik.
- Az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) további 3 mikrobusz lett vásárolva, ezek értéke összesen 5 917 246 lej.
„Nagy öröm számunkra, hogy sikerült megvalósítani ezt a fontos fejlesztést. Az új elektromos kisbuszok biztonságosabb, kényelmesebb és környezetbarát utazást nyújtanak a gyerekeknek” – mondta Pataki Csaba, a Szatmár Megyei Tanács elnöke.