Újabb különleges tűzoltóautó érkezik Szatmár megyébe Tirol tartomány támogatásával!
Újabb különleges tűzoltóautó érkezik Szatmár megyébe Tirol tartomány támogatásával!
A hétvégén Ausztriában, Kufstein városában vette át Pataki Csaba, a Szatmár Megyei Tanács elnöke azt a speciális beavatkozó járművet, amelyet Tirol tartomány adományozott Szatmár megyének. A Mercedes 814 D típusú veszélyesanyag-szállító tűzoltóautó a kufsteini önkéntes tűzoltóságtól érkezik, Tirol tartomány meghatalmazásában.

A jármű kifejezetten veszélyes anyagok szivárgása, vegyi balesetek, olajszennyezések és egyéb környezetvédelmi káresetek kezelésére van felszerelve. Speciális eszközei lehetővé teszik a szennyező anyagok felfogását, átfejtését, semlegesítését, valamint a beavatkozó személyzet biztonságos védelmét. Ez egy úgynevezett GGF (Gefährliche Güter Fahrzeug) speciális tűzoltó jármű, amely az Osztrák Tűzoltó Szövetség előírásai szerint minden tartomány számára kötelezően rendelkezésre álló különleges egység része. A járművet a Szatmár Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU) kapja meg, mivel az ilyen összetett és speciális beavatkozásokat kizárólag az erre kiképzett szakemberek tudják ellátni. Ez már a negyedik tűzoltóautó, amelyet Tirol tartomány adományozott Szatmár megyének, tovább erősítve a két régió közötti kiváló együttműködést és hozzájárulva közösségeink biztonságának növeléséhez. Köszönjük Tirol tartományának, valamint a kufsteini önkéntes tűzoltóknak a nagylelkű támogatást és a Szatmár megye iránt tanúsított bizalmat!