Újabb járatot indít Szatmárnémetiből a HiSky
Újabb járat indítását jelentette be a Szatmárnémeti Nemzetközi Repülőtérről a HiSky légitársaság, mégpedig heti két alkalommal (hétfőn és szombaton) a németországi Frankfurtba indulnak járatok Szatmárról.

Egy jegy ára 29 eurótól kezdődik, jegyek már elővételben megvásárolhatók a www.hisky.aero oldalon és a partner irodáknál. Az első járat május 1-én indul, mégpedig egy Airbus A-320-as géppel.

Frankfurt egy új célpont a Szatmárnémeti Nemzetközi Repülőtérről induló járatok tekintetében, a HiSky társaság vezetői pedig minél több romániai repteret szeretnének felvenni palettájukra.

„Kellemes meglepetésként ért minket a szatmáriak utazási kedve. Alig pár nappal a párizsi járatunk bejelentése után kollégáink több üzenetet, kommentárt, telefonhívást kaptak arra vonatkozóan, hogy más célpontok irányába is indítsunk járatokat. Számunkra nagyon sokat jelentenek utasaink, úgy gondoljuk ezt legújabb, Szatmárnémeti – Frankfurt járatunk elindítása is tükrözi. Kimondhatatlanul örvendünk annak, hogy sikerült beütemeznünk ezt a járatot is a menetrendünkbe és bízunk benne, hogy ennek a hírnek is örvendeni fognak utasaink.” – nyilatkozta Iulian Scorpan, a HiSky igazgatója.

A Szatmár megyei emberek és az üzleti szféra évek óta várja, hogy közvetlen repülőjárat induljon Szatmárnémetiből Németországba.  A HiSky légitársaságnak köszönhetően, amely mától egy újabb útvonalon indít járatot Szatmárnémetiből, gyorsabban utazhatunk Németországba, legyen szó családi látogatásról vagy akár üzleti útról. Németország irányába már tanácselnöki mandátumom első pillanatától kezdődően nyitottunk, hiszen testvérmegyénk van, számos német érdekeltségű vállalkozás működik megyénkben, és most teljesült az a régi vágyunk is, hogy repülővel utazhassunk Európa gazdasági fővárosába, köszönhetően ennek a projektnek, mellyel hatalmasat nyer egész közösségünk.” – nyilatkozta Pataki Csaba, a Szatmár Megyei Tanács elnöke.

Mihai Pătrașcu, a Szatmárnémeti Nemzetközi Repülőtér igazgatója elmondta: „Nagyon büszke vagyok arra, hogy ezt a fontos európai várost is úticéljaink között tudhatjuk. Ahogyan egy reptér egy térség fejlődésének fontos mozgatórugója, úgy meggyőződésem, hogy ez a plusz kapocs Németországgal további értéket ad megyénknek, de akár a környező megyék számára is.”

A HiSky légitársaság tavaly decemberben kapott romániai légiközlekedési engedélyt (AOC, nr.RO-074). 2021 februárjában jelentette be a társaság kolozsvári, jászvásári, szatmárnémeti és kisinói járatait, valamint Kolozsvárról, Temesvárról, Nagybányáról és Nagyváradról induló charterjáratait. A HiSky csapatát több évtizedes tapasztalattal rendelkező szakemberek, a román repülőiskola legjobbjai alkotják. Jegyárakról, szolgáltatásokról vagy bármilyen más információról a www.hisky.aero oldalon találhatnak az érdeklődők.