Sikeresen landolt az első párizsi járat Szatmárnémetiben
Sikeresen landolt ma, 2021 április 28-án az első, Párizsból Szatmárnémetibe érkező repülőjárat, és ezzel a szatmáriak egy régóta dédelgetett álma valósult meg, hiszen mától heti két alkalommal – szerdán és vasárnap – indulnak majd járatok a francia fővárosba.

A Párizsból érkező első járat ma landolt Szatmárnémetiben, 100 utassal a fedélzetén, akiket Pataki Csaba, a Szatmár Megyei Tanács elnöke, Ioan Rus alelnök és Mihai Pătrașcu, a repülőtér igazgatója fogadott. A HiSky gépét pedig maga a repülőtársaság vezérigazgatója, Iulian Scorpan vezette.

“Nagyon fontos pillanat ez számunkra, hiszen ezzel megnyitottuk Szatmár megye kapuit Franciaország fővárosa és egyben egy olyan uticél felé, melyre már rég vágyott közösségünk. Hosszú távú partnerséget tervezünk a HiSky légitársasággal, akikkel hamarosan elindítjuk Frankfurtba tartó járatainkat is. Megígértük, hogy minden tőlünk telhetőt megteszünk a szatmáriakért, és mi tartjuk az adott szavunkat!” – nyilatkozta Pataki Csaba tanácselnök a párizsi járat fogadásakor.

A repülőt úgy Párizsban, mint Szatmárnémetiben az új járatok érkezésekor megszokott hagyományos módon, tűzoltósági vízágyús köszöntéssel fogadták.

Mihai Pătrașcu, a Szatmárnémeti Nemzetközi Repülőtér igazgatója a gép érkezésekor köszönetet mondott mindazoknak, akik közreműködtek ezen járat beindításának sikerében. „Nem utolsó sorban szeretnék köszönetet mondani az utasoknak is, hiszen ez a járat értük van, és remélem, hogy minél többen veszik igénybe szolgáltatásainkat. Hiszem, hogy a mai nap egy új kezdet a Szatmárnémeti Repülőtér életében, egy kezdet, mely számos lehetőséget kínál majd nemcsak Szatmár megye, de az egész térség számára” – tette hozzá a reptér vezetője.