Munkalátogatást tett ma Szatmár megyében Cseke Attila
Munkalátogatást tett ma Szatmár megyében Cseke Attila, Fejlesztési, Közigazgatási és Közmunkálatokért Felelős miniszter, szemügyre véve a Minisztérium által finanszírozott építkezési területeket.

Elsőként Nagykárolyban a Vasile Lucaciu Gimnáziumba tett látogatást, amely a PNDL programon belül újult meg, valamint bővült egy új épületszárnnyal.

A fejlesztési miniszter Szatmárnémetiben megnézte az utóbbi három évtized legnagyobb beruházását, a Szamoson átívelő harmadik hidat, amely 169 millió lej összértékű beruházásnak közel felét a Fejlesztési Minisztérium fedezi. Majd a 193A jelzésű megyei utat, Szatmárnémeti - Amac - Szakasz közötti megyei útszakaszokat tekintette meg, ahol a miniszter találkozott a május 13-i árvíz által sújtott három település (Krasznabéltek, Szokond, Szopor) polgármesterével, ahol a települések gyors és hatékony segítségnyújtási lehetőségeiről egyeztettek. Ugyanakkor a miniszter felhívta a polgármesterek figyelmét az idén induló bölcsődei programra, amelyek építésére hamarosan pályázni lehet. A munkalátogatás során az új központ és a Corneliu Coposu (Batthyány) sétány felújítási munkálatait is megtekintették, amelyet európai uniós forrásból finanszíroznak, 13,15 millió lej értékben. A látogatás végén Cseke Attila miniszter, Pataki Csaba tanácselnök, Kereskényi Gábor Szatmárnémeti polgármestere és Altfatter Tamás prefektus közös sajtótájékoztatót tartott.