Fontos lépést tett Szatmár megye a megfelelő hulladékkezelés ügyében
Szatmár megyei munkalátogatáson vesz részt Raul Pop, a Környezetvédelmi, Vízügyi és Erdészeti Minisztérium államtitkára. A látogatás célja a megyei integrált hulladékgazdálkodási rendszer szemügyre vételezése volt.

„Szatmár megye élen jár a hulladékgazdálkodás terén ennek az adminisztrációs formának köszönhetően (mindez a Szatmár Megyei Tanács által alapított integrált hulladékgazdálkodási rendszer adminisztrációjának közszolgálatán keresztül működik). Tapasztalataim szerint az ország számos megyéjében a Közösségi Fejlesztési Társulások nem működnek megfelelőképpen.” – nyilatkozta Szatmárnémetiben Raul Pop államtitkár. A Szatmár Megyei Tanács 2006-ben kezdte el a Regionális Hulladékkezelési és Ökológikus Hulladéktárolási terv kidolgozását.

„Ezen projektnek köszönhetően mostanáig sikerült befejezzük a szamosdobi regionális hulladéktározót, a sárközújlaki hulladékkezelő állomást, valamint véglegesen bezártuk a nagykárolyi, tasnádi és avasfelsőfalui szeméttározókat. Még hátravan a szatmárnémeti szemétgödör végleges befedése, de itt támogatásra lenne szükségünk a minisztérium részéről, hiszen mindezidáig a munkálatok 38%-val vagyunk kész. Majd a szemétgödör végleges befedése után, a Szatmárnémeti önkormányzatnak adunk át 35 hektárnyi belterületet.” – nyilatkozta Pataki Csaba tanácselnök.

A Prefektusi Hivatalban folytatott megbeszélések során különféle kérdéseket vetettek fel a hulladékgazdálkodás szabályozásával, engedélyezésével és ellenőrzésével kapcsolatban, valamint különböző javaslatokat tettek a zöldhulladék szelektív gyűjtésének ösztönzésére.

A szatmárnémeti találkozón részt vett még Cecilia Marin államtitkári tanácsos, Ioan Rus és Valer Beșeni, a megyei tanács alelnökei, Altfatter Tamás prefektus és Lavinia Kiss alprefektus, Kereskényi Gábor polgármester, Claudiu Ardelean a Szamosdobi Regionális Hulladéktározó vezetője, valamint a Környezetvédeli Ügynökség és a Környezetvédelmi Őrség megyei képviselői. A találkozó után Raul Pop államtitkár ellátogatott a szamosdobi hulladéktározóhoz is.