Felújítjuk az Avasfelsőfalui Városi Kórház új szárnyát az Országos Helyreállítási Tervből
Egy újabb lépéssel kerültünk közelebb az Avasfelsőfalui Városi Kórház épületének felújításához, melyre az Országos Helyreállítási Terv által biztosított finanszírozásból kerül majd sor. A finanszírozási kérelem az elbírálás stádiumában van, a megyei tanácsosok mai ülésükön elfogadták a projektben végrehajtott változtatásokat, melyek az Avasfelsőfalui Városi Kórház saját költségvetéséből nem támogatható munkák átvállalását teszik lehetővé.

A támogatás elnyerését követően kezdetét veszi az “Avasfelsőfalui Városi Kórház energiahatákonyságának növelés” nevet viselő projekt, melynek keretében sor került az épület külső szigetelésére, a fűtési és hűtési rendszer modernizálására, az alternatív energiatermelő rendszerek telepítésére, illetve az elektromos hálózat és az oxigénellátó rendszer korszerűsítésére is. A projekt összértéke több mint 24 millió lej.