Előkészítjük a Szatmár megyei közszolgáltatásokhoz való egyszerűbb hozzáférést
Előkészítjük a Szatmár megyei közszolgáltatásokhoz való egyszerűbb hozzáférést a közigazgatási intézmények digitalizálásával.

A Szatmár Megyei Tanács a mai napon jóváhagyta Szatmár megye összes várossávall és községével megkötött Partnerségi Megállapodás megkötését egy olyan adatbázis létrehozására, amely biztosítja az intézmények közötti egyszerű kommunikációt, így a szatmáriak közvetlenül hozzáférhetnek minden helyi közszolgáltatáshoz, anélkül, hogy az intézményekbe be kellene menniük az iratokért. A nagy teljesítményű informatikai rendszereket a Regionális Cloud rendszeren keresztül fejlesztik és üzemeltetik majd.
„A folyamat egyszerű lesz, igazodik a társadalom fejlődéséhez. Az intézmények digitalizálásával a közszolgáltatások színvonalát emeljük, és a szatmáriaknak sem kell többé sorban állniuk a közintézményeknél” – mondta a Szatmár Megyei Tanács elnöke, Pataki Csaba.