A szatmárnémeti körgyűrű egy rendkívül fontos befektetés úgy a város, mint a megye számára.
Ma hivatalosan is átadták a forgalomnak Szatmár megye elmúlt 30 évének egyik legfontosabb beruházását, amely nemcsak Szatmárnémetit mentesíti az áthaladó forgalomtól, de jelentősen hozzájárul a megye gazdasági fejlődéséhez is.

“Ma a forgalomnak átadott közel 20 kilométeres körgyűrű a központi része lesz annak a gyorsforgalmi úthálózatnak, amely egyrészt összekapcsolja majd megyénket az európai autópályahálózattal az óvárinál kezdődő, hamarosan elkészülő magyarországi M49-es gyorsforgalmi úton keresztül, valamint a jelenleg tervezési fázisban lévő Szatmárnémeti – Nagybánya gyorsforgalmi úttal egyaránt.” – nyilatkozta Pataki Csaba, a Szatmár Megyei Tanács elnöke.

A mai átadáson részt vett Kelemen Hunor, Románia miniszterelnök – helyettese, Lucian Bode belügyminiszter és Vasile Dîncu védelmi miniszter is.