Aktuális hírek

turisztika

,,Olasz táj” címmel fotókiállítás nyílik a Szatmár Megyei Múzeumban

42619Csütörtökön, március 26-án, 14.30 órakor ,,Olasz táj” címmel fotókiállítás nyílik a Szatmár Megyei Múzeumban. A megnyitó után, a kiállítást április 11-ig tekinthetik meg az érdeklődök, naponta 9:00 – 15:00 óra között.
Kiállítanak: Claudia Alemanno, Piero Alessandra, Gabriele Badinelli, Virgilio Bardossi, Giovanni Biacchi, attilio Braglia, Sara Cappuccini, Mario Chizzoni, Diego Cordiviola, Fabrizio Filippini, Stefano Landini, Bruno Madeddu, Andrea Menconi, Elena Pallestrini, Luigi Passero, Rino Piccini, Anna Maria Romoli, Daniela Sidari, Antonella Tomassi, Pietro Vilasi și Gianluigi Zaberto.

Virgilio Bardossi mester fotós 1945-ben született Fiesole, Firenzében – a második olasz fotósnak tartják , mivel számos meghívást kapott különböző nemzetközi kiállításokra. A hosszú és tekintélyes karrierje során, a világ minden sarkában fotózott már, művei pedig számos múzeumban és magángyűjteményben megtalálhatóak.
1973 óta a FIAF (az Olasz Fotóművészek Szövetsége) tagja . Munkájának köszönhetően , Virgilio Bardossit megjutalmazta a FIAP (a Világ Fotóművészek Szövetsége) a legmagasabb kitüntetéssel, megkapta a Master FIAP címet a Máramarosban készített képekért, ,,Portrék: Máramaros az évezred végén” (a gyűjteményt bemutatták Bukarestben, a Kulturális Minisztériumban is). 1995 óta rendszeresen ellátogat Máramarosba és Romániába; minden évben fotósokat hoz Máramarosba, akikkel együtt dolgozik.