Európai Együttműködés Napja 2014

DSC_0290Idén Szatmárnémeti ad otthont az Európai Együttműködés Napjának.A kétnapos rendezvényt az Európai Parlament és az Európa Tanács támogatásával szervezték meg a „Közös határon, közelebb egymáshoz” cím alatt.A hivatalos megnyitóra a megyei múzeummal szembeni téren került sor.A bélteki fúvószenekar Mircea Câcu vezetésével szolgáltatta a zenét, amire felvonultak a csoportok , hogy bemutassák hagyományos népviseleteiket.A rendezvényen jelen volt Adrian Ştef a Szatmár Megyei Tanács elnöke, Mircea Ciocan a prefektúra képviselője,Marcela Papici, Szatmárnémeti alpolgármestere,Ioan Viman a Tanügyiek Háza igazgatója, Mihai Macioca a Romániai Ukránok Egyesülete- Szatmárnémeti fiókszervezetének elnöke, Mihai Tocar az ukrajnai,,Sperenta” Egyesület elnöke, Paul Dancu és az Ungvári Állami Egyetem egyesületei.
,,Ezek a rendezvények jó alkalmak arra,hogy barátságokat kössünk, jobban megismerjük egymást, együttműködjünk,illetve fejlesszük a négy ország(Románia, Ukrajna, Magyarország és Szlovákia) infrastruktúráját “-nyilatkozta Adrian Ştef a Szatmár Megyei Tanács elnöke.
Az érdeklődök két napon keresztül megtekinthetik a kovács mesterséget,a fazekasságot valamint festményeket,himzéseket, maszkokat,a fafeldolgozást, stb.Az odalátógatókat ,,a kézművesek és a kortárs alkotók vására,a CBC-party-a kultúra mely összekovácsol minket, a hagyományos táncok, énekek, ételek és Románia, Ukrajna, Magyarország és Szlovákia közös hagyományai fogadták.
A tevékenységeket a HUSKROUA/1101/140 – ENPI – CBC –projekt keretében szervezték meg.
Partnerek: tasnádi polgármesteri hivatal,avasújfalui polgármesteri hivatal,a mikolai polgármesteri hivatal, a Német Demokrata Forum,a tasnádi Általános Iskola,az avasújfalui Általános Iskola,a mikolai Általános Iskola,a szatmárnémeti Borókagyökér Egyesület,az avasfelsőfalui ,,Mara Oaș” Egyesület, a ”Cununița năzdrăvană” néptánccsoport,a szatmárnémeti ”Guliver” óvoda, a mátészalkai múzeum;Ukrajna:a solotvinoi polgármesteri hivatal,a fehértemplomi polgármesteri hivatal, a kösépapsai polgármesteri hivatal, ”Nadia”nonprofit szervezett, a fehértemplomi Általános Iskola ,a kösépapsai Általános Iskola