Sok szeretettel meghívjuk önöket a „A régi aranyak és ezüstök Romániából” elnevezésű kiállításra

DSC_0018A Bukaresti Nemzeti Múzeum kezdeményezésére,illetve Románia kormánya közvetlen támogatása által valósult meg „A régi aranyak és ezüstök Romániából” elnevezésű kiállítás, mely több mint 1000 darabból áll és a nemzeti örökség részét képezi.A régészeti leletek nagyrésze a Román Nemzeti Múzeumból származnak, a többi 800 darab pedig az ország 31 múzeumából.
A kiállítást a Szatmár Megyei Múzeum és a Szatmár Megyei Tanács közösen szervezte, a Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal valamint a különböző intézmények támogatásával.
A kiállítás megnyitóra szeptember 17-én kerül sor(belépés csak meghívóval).A gyűjtemény a Szatmár Megyei Múzeum képzőművészeti részlegén a Vécsey-házban van kiállítva( Libertăţii tér, 21 szám) , szeptember 18.-november 2. között(naponta 10 – 18 óra között , hétfőn zárva van).A belépő felnőttek számára 10 lejbe, gyermekeknek és nyugdíjasoknak pedig 5 lejbe kerül .