Aktuális hírek

turisztika

Az ország nemzeti örökségének legértékesebb darabjai a Szatmár Megyei Múzeumban

DSC_0090Megnyitotta kapuit a „A régi aranyak és ezüstök Romániából” elnevezésű kiállítás, mely több mint 1000 darabból áll és a nemzeti örökség részét képezi.Az ünnepségen jelen volt Ernest Oberländer Târnoveanu a történelmi múzeum igazgatója, Eugeniu Avram prefektus, Adrian Ştef a Szatmár Megyei Tanács elnöke, Liviu Marta a Szatmár Megyei Múzeum igazgatója,különböző intézmények vezetői és még sokan mások. A tárlat magába foglalja az i. e. V. századtól i.u. a VI. Századig talált leleteket . A régészeti leletek nagyrésze a Román Nemzeti Múzeumból származnak, a többi 800 darab pedig az ország 31 múzeumából. A kiállítást a Szatmár Megyei Múzeum és a Szatmár Megyei Tanács közösen szervezte, a Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal valamint a különböző intézmények támogatásával.
A kiállítás megnyitóra szeptember 17-én kerül sor(belépés csak meghívóval).A gyűjtemény a Szatmár Megyei Múzeum képzőművészeti részlegén a Vécsey-házban van kiállítva( Libertăţii tér, 21 szám) , szeptember 18.-november 2. között(naponta 10 – 18 óra között , hétfőn zárva van).A belépő felnőttek számára 10 lejbe, gyermekeknek és nyugdíjasoknak pedig 5 lejbe kerül .