Felavatták a fogyatékkal élő gyermekeknek szóló rehabilitációs központot

DSC_0101Szeptember 18-án, csütörtökön felavatták a G. Călinescu 1.szám alatt található rehabilitációs központot.
A fogyatékkal élő gyermekeknek szóló rehabilitációs központ célja, hogy javítsanak a gondozottak állapotán.
,, Az egészségügy mindig is fontos volt a Szatmár Megyei Tanács számára és természetesen nekem is. A társadalom illetve az oktatás szintén fontos helyen áll, ezért az alárendelt intézményekkel közösen, mint például a Szatmár Megyei Kórház,a Szatmár Megyei Társadalom – és Gyermekvédelmi Igazgatóság, megpróbáljuk ezeket a területeket a normál szabványoknak megfelelően kialakítani, bármely szatmári lakos számára.”-mondta, Adrian Ştef,a Szatmár Megyei Tanács elnöke.
Az elmúlt három hónapban több mint 60 gyermek fordult meg a központban: 30- 1 és 17 év közötti gyermek szatmár megyéből érkezett, további 30-an pedig lakóotthonokból érkeztek a kezelésekre. A Szatmár megyében élő gyermeket otthon is kezelik a mobil csapat szakértői.