Aktuális hírek

turisztika

Románia arany és ezüst kincsei a Szatmár Megyei Múzeumban

tezaurul-de-la-SâncrăieniA ,,Románia arany és ezüst kincsei” kiállítás az ország legjelentősebb gyűjteményét mutatja meg,melyhez hasonlót az elmúlt 20 évben nem szerveztek Romániában.A nemzeti örökség részét képező őskori, antik és középkori tárgyakat,melyeket összesen 31 múzeumból gyüjtöttek össze, most először mutatják meg a közönségnek.Néhányat közülük csak a Bukaresti Nemzeti Múzeumban lehet megtekinteni.Az aranyból és ezüstből készült ékszerek,tárgyak,régészeti leletek, a nemzeti örökség részét képezik. A Csíkszentkirályon, Székelypetőfalván, Drágcsékén, Tasádfőn, Sásteleken, Rociun, Bălăneşti-en talált kincsek fontos szerepet kaptak a tárlat keretén belül.A Bukaresti Nemzeti Múzeum által kezdeményezett kiállítás több mint 1000 darabból áll. A kincsket először Bukarestben 2013.december 19-én állították ki, 2014-2016 között pedig országunk más múzeumaiban is megtekinthetik az érdeklődök.