2014.szeptember 13. –hármas ünnep Tătăreşti-en

tataresti 2A 2014-es esztendő különleges jelentőséggel bír a falu számára.1810-1814 között építették a ,,Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavriil” templomot.Szintén a 2014-es esztendő emlékeztet minket egy szomorú eseményre is: ezelőtt 70 évvel,1944. október 19-22., 28 román katona,5 szovjet katona és 7 helyi lakos életét vesztette a csatában.
A megemlékezés reggel 9:30-kor vette kezdetét egy szent liturgiával , melyet Iustin Sigheteanul, Szatmár és Máramaros ortodox püspök tartott.
A liturgia után bemutatták a ,, 200 de ani de la zidirea Bisericii din Tătăreşti – omagiu slujitorilor şi credincioşilor săi” című könyvet ( 200 éve épült a Tătăreşti-i templom- hódolat szólgálóinak és híveinek), melyet Voicu Şichet és Viorel Câmpean írt.Ezt követően leleplezték az emléktáblát, így tisztelegve az elmúlt 200 év előtt. Iustin Sigheteanul, Szatmár és Máramaros ortodox püspök ,Eugeniu Avram prefektus, Adrian Ştef, a Szatmár Megyei Tanács elnöke, Szűcs Szabolcs,polgármester köszöntő beszédeket mondtak. Újra megszentelték a hősök emlékművét, majd koszorúzásra került sor.
A rendezvény egy csodálatos kulturális programmal ért véget.