Aktuális hírek

turisztika

Adrian Ştef, tanácselnök az Ömbölyi Napon

ungaria 62014.augusztus 16-án tizenkettedik alkalommal rendezte  meg Ömböly Község Önkormányzata  az Ömbölyi Napot. A hivatalos megnyitóra 14:00 órakor került sor, melyen köszöntőt mondott Trefán Gábor, polgármester, dr.Simon Miklós, országgyűlési képviselő és Adrian Ştef, a Szatmár Megyei Tanács elnöke. ,, A határmenti eggyüttműködésre kiírt pályázatok nagy lehetőséget kínálnak úgy Szabolcs-Szatmár-Bereg, mint Szatmár megyének, hiszen a két megye gazdasági fellendülése, a határon átnyúló infrastrukturális és idegenforgalmi lehetőségek kiaknázásától is függ. Az autóutak közül a Szaniszlót Ömböllyel összekötő a leghosszabb-körülbelül 12 kilóméteren aszfaltoznak, amiből 10 kilóméter a román oldalon található.

Majd ünnepélyes keretek közt átadták a központi parkot, parkolót, járdát. A szervezők változatos programmal szórakoztatták az odalátogatókat: Szaniszlói néptánccsoport,Vouge modellügynökség divatshowja,Érpataki Asszonykórus,V-Zoy,Operett,Dömötör Balázs és Dominika,Tesók, Jolly és Suzy

A rendezvény tűzijátékkal és éjfélig tartó utcabállal ért véget.