Aktuális hírek

turisztika

“Io-s fecior din Medișa” (III.Meddesi legény vagyok)

afis medisaSzatmár megye, a Szatmár Megyei Tanács, a Szatmár Megyei Hagyományos Kultúrát Megörző és Támogató Központ,a szatmárhegyi polgármesteri hivatal és a helyi tanács sok szeretettel meghív mindenkit a ,,Meddesi legény vagyok című rendezvényre.A folklor előadást immár a III. alkalommal rendezik meg. Fellépnek: Nicolae Sabău, Luci Pop Borlean, Vlad Crasnai, Anamaria Florescu, a ,,Ceatăra”, a ,,Codrișorul” és George Negrea.
,, A történelem mindannyiunknak fontos, mert így azonosítjuk magunkat mint nemzet, mint közösség.Nem szabad soha elfelednünk azt, hogy honnan indultunk.A kultúra egy élő jelenség, dinamikus,egy folyamatos metamorfózis.Meddes egy olyan falu melyet szeretnek a helyiek és ezek leszármazottai.Egy olyan falu ahol az emberek és a helyek egyaránt megörvendeztetik a szíveket és lelkeket.” mondta Vlad Crasnai, leszármazott és szervező.
A rendevény 2014 auguszt 24. kerül megszervezésre a helyi kulturotthonban, 12:00 órai kezdettel.