Aktuális hírek

turisztika

Szent Donát-nap Szatmárhegyen

DSC_0131Augusztus 10-én Szatmárhegyen megünnepelték Szent Donátot, aki  a szőlőskertek, szőlősgazdák védőszentje.

Az ünnepség a Szatmárhegy és Erdőd között lévő kápolnánál Szent Donát búcsúval vette kezdetét.A községnapi rendezvényen jelen volt Adrian Ştef, a Szatmár Megyei Tanács elnöke is, aki köszöntötte a jelenlévőket és biztosította a helyi lakosokat arról, hogy a továbbiakban is támogatni fogja Szatmárhegyet valamint azt is elmondta, hogy a Szatmárnémeti-Meddes út kórszerűsítése csak a befektetések kezdete. Az eseményre, melyet a Polgármesteri Hivatal szervezett, a helyi sportpályán került sor. Az ünnepség az erdődi mazsorettek felvonulásával vette kezdetét. Donát-nap alkalmából Szűcs Szabolcs polgármester  díjazta azt a házaspárt, aki ebben az évben ünnepli ötvenedik házassági évfordulóját. A rendezvény bállal zárult a helyi kultúrotthonban.