Aktuális hírek

turisztika

Bükkaljai Fesztivál Oţeloaián

o22014.augusztus 17-én, 58.alkalommal került megrendezésre a hagyományos bükkaljai fesztivál. Akárcsak az előző években idén is több százan vettek részt a fesztiválon. A színpadot nem a megszokott helyre állították fel( a tó fölött) . A rendezvényen jelen volt Adrian Ştef, a Szatmár Megyei Tanács elnöke, Mircea Govor, a Szatmár Megyei Tanács alelnöke, Ovidiu Silaghi képviselő, Raul Băbţan a prefektusi kabinet igazgatója, Felician Pop, a Szatmár Megyei Hagyományos Kultúrát Megörző és Támogató Központ igazgatója, Simion Ardelean, polgármester és még sokan mások. A köszöntő beszédekben a hivatalosságok kihangsúlyozták a fesztivál fontosságát a bükkaljai hagyományok és népviselet megörzése szempontjából. Adrian Ştef, tanácselnök  biztosította a helyi lakosokat  a Szatmár Megyei Tanács további  támogatásáról, megemlítve az út modernizálását.

A rendezvényt a Szatmár Megyei Tanács szervezte a Szatmár Megyei Hagyományos Kultúrát Megörző és Támogató Központon keresztül. Az idei fesztivált az Országos Turisztikai Hatóság is támogatta. Színpadra léptek a középhomoródi néptáncegyüttes,  Nicolae Mureșan, a nagykárolyi ,,Ceatăra” népi együttes, a ,,Cununița Năzdrăvană” és a ,,Cununița” népi együttesek, a gírókúti néptánc csoport, a tasnádi ,,Codrulețul” néptánc csoport, a kisszokondi  ,,Dănțăușii Codrului” néptánc csoport,  Malvina Madar Iederan, az erdődi ,,Cetatea Codrului”népi együttes és a lévárdfalvi tánczenekar.