Aktuális hírek

turisztika

Szatmárnémetibe látogatott Funkenhauser Zita világbajnok

DSC_0030Adrian Ştef a Szatmár Megyei Tanács elnöke 2014.augusztus 1-jén találkozott a híres bajnokkal Funkenhauser Zitával, aki hazautazott szülei László és Éva , 50. házassági évfordulójára. Adrian Ştef jó egészséget, sok boldogságot és bőségben gazdag életet kívánt nekik, Zitát pedig visszavárja Szatmárnémetibe Szepessy Józseffel együtt. A szatmári származású Zita Funkenhauser 14 érmet szerzett Németországnak az olimpiai játékokon és világbajnokságokon. Kétszeres német olimpiai bajnok és háromszoros  világbajnok. Zita a vívás mellett elvégezte az egyetemet, jelenleg fogorvosként dolgozik. Az elmúlt napokban Hedi Funkenhauser, Zita testvére értesített minket, hogy augusztus elsején az egész Funkenhauser család Szatmárnémetiben lesz, hogy együtt köszöntsék az aranylakodalmasokat, Lászlót és Évát. Ebből az alkalomból a gyerekek : Greta, Leandra, Ella és Katalina bemutatót tartottak a helyi tőrvívókkal együtt. Így köszönték meg az edzők  kitartó munkáját és azt, hogy Zita ilyen kivételes eredményeket ért el. Az első vívóleckéket Zita  Judit Hauklertől kapta, de 1973-ban a Funkenhauser család Németországba költözik. Az apa úgy dönt, hogy  Tauberbischofsheimben fognak lakni,  Németország legnevesebb vívóközpontja, ahol Zitából kiváló vívó lesz.Szatmárnémetibe látogat Zita férje is, Matthias Behr,  aki szintén egy legenda, hiszen 16 érmet szerzett, többszörös német bajnok, és világversenyeken érmes sportoló. Matthias jelenleg a tauberbischofsheimi Olimpiai Központot vezeti. A gyerekek Greta és Leandra folytatja a családi hagyományt. A sportolókat a Csipler Sándor Vívóterembe  fogadták a Szatmárnémeti SK és a Szatmárnémeti VSK edzői és sportolói , Lazin Alexandra, Varga Anett, Pótor Andrea, Gábor Enoch és Daniel, Pop Edwin, Bodó Benjamin valamint az edzők Lengyel Éva és Şuta Dan.