Aktuális hírek

turisztika

Elkezdődtek a munkálatok a DN19-es Vámfalu-Avasfelsőfalu közötti útszakaszon

drum vama 1Ma , augusztus 29-én elkezdték a DN19-es országút, Vámfalu-Avasfelsőfalu közötti szakasz időszakos felújítási munkálatait.A munkálatok Sárközújlak-Avasújváros-Vámfalu-Avasfelsőfalu-Avasújfalu-megyehatár(Máramaros) közötti szakaszon folynak.Összesen 41,5 km hosszúságú útszakaszon dolgoznak.A következő felújítasi munkálatokat fogják elvégezni:
-Sárközújlak-Avasújváros-17,4 km-es hosszúságon, mivel betonlapok borítják az utat, az egyenetlenségeket illetve a betonlapok közötti hézagokat kijavítják, majd 2 cm vastagságú, aszfaltrétegeket (két aszfaltréteg) húznak rá.
-Avasújváros-Vámfalu-Avasfelsőfalu-Avasújfalu-Máramaros megye határa közötti útszakaszon, melynek hossza 24,1 km, először kijavítják az egyenetlenségeket illetve tömítéseket végeznek, majd egy 6 cm vastagságú aszfaltot húznak az útra.
A munkálatok elvégzésének határideje 2014 október 30.
A kivitelező cég az Antrepriza de Reparaţii şi Lucrări Cluj.
A kedvezményezett a Direcţia Regională de Drumuri şi Poduri Cluj ( a Kolozsvári Utak és Hidak Regionális Igazgatósága).