Solicitare emitere ACORD DE MEDIU pentru proiectul ”Modernizarea drumului județean DJ 193 Satu Mare – Borlești – Limita de județ Maramureș, km 1+300 – 41+300”

JUDEȚUL SATU MARE, cu sediul în municipiul Satu Mare, Piața 25 Octombrie, nr. 1, jud. Satu Mare, anunță publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul ”Modernizarea drumului județean DJ 193 Satu Mare – Borlești – Limita de județ Maramureș, km 1+300 – 41+300”, propus a fi amplasat pe traseul Satu Mare-Borlești-Limită de județ Maramureș.

Informațiile privind proiectul propus pot fi consultate la sediul Agenției pentru Protecția Mediului Satu Mare, str. Mircea cel Bătrân, nr. 8/B și la sediul titularului în municipiul Satu Mare, Piața 25 Octombrie, nr. 1, jud. Satu Mare, în zilele de luni-joi între orele 8.00-16.00, respectiv vineri între orele 8.00-14.00.

Observațiile publicului se primesc zilnic la sediul Agenției pentru Protecția Mediului Satu Mare pe adresa de mail : office@apmsm.anpm.ro