Ştiri recente

turistic
56707535_407948656429493_4332209112042438656_n

Consilierul județean NICOLAE BURA, s-a stins din viață

Regretăm nespus trecerea la cele veșnice a unuia dintre cei mai prolifici oameni politici şi de administraţie, consilierul județean NICOLAE BURA.

Tragica veste a adus multă tristețe în inimile noastre și transmitem sincere condoleanțe colegei noastre Mihaela Dragoș și întregii familii greu încercate!

NICOLAE BURA a fost cunoscut în întreaga regiune de nord-vest a țării ca fiind cel mai activ primar de oraș, ocupând funcția de primar al orașului Negrești-Oaș timp de aproape 15 ani. A avut un rol deosebit și în administrația publică județeană, deținând funcția de vicepreședinte al Consiliului Județean Satu Mare în perioada 2000-2004 și cea de administrator public al Județului Satu Mare în perioada 2012-2016. De asemenea, din anul 2017 și până în prezent, a ocupat funcția de consilier județean, dând dovadă de implicare, onestitate și respect.

NICOLAE BURA nu s-a remarcat doar prin funcțiile publice pe care le-a deținut, ci și prin bunătatea sufletului său, fiind întotdeauna aproape de semeni, luptând pentru problemele acestora. A fost un exemplu de bun patriot, un bun creștin și un fervent păstrător al tradițiilor și obiceiurilor strămoșești. A apărat întotdeauna valorile familiale, fiind un tată și un bunic deosebit.

Va rămâne în amintirea noastră ca un bun coleg, un OM care avea mereu zâmbetul pe buze și o vorbă bună pentru fiecare.

Bunul Dumnezeu să-l odihnească în pace!