ANUNȚ privind achiziția serviciilor de organizare evenimente și publicitate în cadrul proiectului ROHU 102 „Mitigating the negative effects of hail in Satu Mare county”

Județul Satu Mare implementează proiectul ROHU102 – „Mitigating the negative effects of hail in Satu Mare county,finanțat în cadrul Programului Interreg V-A România – Ungaria, Prioritatea de investiții 5/b „Îmbunătățirea prevenirii riscurilor și gestionării dezastrelor (Cooperare în domeniul prevenirii riscurilor și gestionării dezastrelor)”,

în baza contractului de finanțare nr. 39833/05.04.2018 încheiat între Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice, în calitate de Autoritate de Management și UAT Județul Satu Mare, în calitate de beneficiar lider.

Obiectivul general al proiectului este diminuarea căderilor de grindină în ceea ce privește frecvența și intensitatea lor în zona transfrontalieră a județelor Satu Mare și Szabolcs-Szatmar-Bereg prin instalarea unui sistem anti-grindină.
Durata proiectului: 30 de luni
            În cadrul activității Evenimente publice și Publicații se realizează promovarea proiectului prin comunicate de presă și articole în mass media, precum și prin realizarea unor conferințe de presă și a unei conferințe de diseminare științifică.

Pentru a asigura proiectului o maximă vizibilitate, precum și în vederea promovării identității vizuale a Uniunii Europene, în cadrul acestei activități se vor realiza următoarele acțiuni:

• Conferință de presă inițială,
  • Conferință de diseminare științifică,
  • Conferință de finalizare,
  • Comunicate de presă la începerea și la finalizarea proiectului,
  • Articole plătite despre proiect,

Cerinţele exacte referitoare la aceste produse le puteţi găsi în caietul de sarcini atașat.

Invităm pe cei interesați să depună oferta în noul SEAP sub denumirea Servicii de organizare evenimente și publicitate realizate în cadrul proiectului ROHU102 – „Mitigating the negative effects of hail in Satu Mare county” pentru Consiliul Județean Satu Mare sau să o depuneți la Registratura Consiliului Judeţean Satu Mare în termen de 10 zile.

Anunt Achizitie Organizare Evenimente Si Publicitate
Anunt-achizitie-organizare-evenimente-si-publicitate.docx