Ziua comunei Doba

DSC_0586Sute de localnici s-au adunat să petreacă cea de-a doua ediţie a Zilei comunei Doba, eveniment care a avut loc duminică, 27 septembrie. Primăria şi Consiliul Local au organizat cea de-a doua ediţie a Zilei comunei Doba. Primarul Mihai Ghetina a transmis „bun venit” tuturor participanţilor la acest eveniment.
Printre oficialităţile prezente la eveniment s-au numărat Adrian Ștef, președintele Consiliului Județean Satu Mare, deputatul Pataki Csaba și consilierul județean Pinter Jozsef.
Adrian Ștef, președintele Consiliului Județean Satu Mare l-a felicitat atât pe primarul comunei Doba cât şi pe domnul viceprimar şi pe consilierii locali pentru buna organizare a acestui eveniment.
Pe scenă au urcat atât artişti locali cât si artişti consacraţi.
În județul Satu Mare se organizează o suită de manifestări deosebite, timp în care sătmărenii pot să iasă din rutina zilnică, să cunoască oameni noi, obiceiuri și tradiții specifice zonelor în care au loc aceste evenimente.