Consiliul Judeţean Satu Mare anunţă publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru investiţia intitulată „Modernizarea unor drumuri judeţene în zona Bercu – Micula, etapa întâi, tronsonul drumului judeţean DJ194A dintre intersecţia DJ194A cu DJ194B în extravilanul localităţii Micula Nouă şi intersecţia DJ194A cu De29 din Comuna Lazuri, în cadrul proiectului ”, propus a fi amplasat pe teritoriul administrativ al comunelor Micula şi Lazuri, extravilan şi intravilan, pe aliniamentul actual al DJ 194A.

Informaţiile privind investiţia propusă pot fi consultate la sediul APM Satu Mare, str. Mircea cel Bătrân nr. 8/B şi la sediul beneficiarului: Satu Mare, piaţa 25 Octombrie nr. 1, în zilele de luni-vineri între orele 8-14.

Observațiile publicului se primesc zilnic la sediul Agenției pentru Protecția Mediului Satu Mare.