Convocare sedinta ATOP

atopÎn data de 26 Mai 2015, orele 13,30 la sediul Consiliului Judeţean Satu Mare, P-ţa 25 Octombrie nr. 1, Sala de protocol, va avea loc şedinţa Autorităţii Teritoriale de Ordine Publică Satu Mare.

Ordinea zi a sedinţei cuprinde:

1. Siguranța circulației pe drumurile naționale și județene – invitat dl. Petre Ardelean directorul Secției de Drumuri Naționale Satu Mare și dl. Ioan Șereș directorul Direcției de Drumuri din cadrul Consiliului Județean Satu Mare.
  2. Măsuri pentru siguranța turiștilor în sezonul estival pe traseiele montane și în zonele de agrement și băi – invitat dl. Gheorghe Avram de la Compartimentul Salvamont din cadrul S.C.C.I. al Consiliului Județean Satu Mare;
  3. Raport lunar al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Satu Mare cu privire la rezultatele obţinute în aplicarea măsurilor stabilite în vederea asigurării ordinii şi siguranţei civice în zona instituţiilor de învăţământ, Aprilie 2015.
  4. Diverse.