Caravana Culturii Sătmărene

1„Caravana Culturii Sătmărene”, în perioada 11 – 31 mai a.c.,  aflată la a VII-a ediţie, se desfăşoară sub egida  Consiliului Judeţean Satu Mare în colaborare cu instituţiile de cultură – Muzeul Judeţean Satu Mare, Filarmonica de Stat „Dinu Lipatti” Satu Mare, Centrul Judeţean pentru Conservarea şi Promovarea Culturii Tradiţionale Satu Mare, Biblioteca Judeţeană Satu Mare, Şcoala de Arte Satu Mare şi Teatrul de Nord Satu Mare.

„Caravana Culturii Sătmărene” se desfăşoară în perioada 11  – 31mai 2015 cuprinzând: lansări de carte, expoziţii, spectacole de teatru pentru adulţi şi copii, spectacole de muzică uşoară şi populară.

Cea de-a VII-a ediţie a „Caravanei Culturii Sătmărene” poposeşte în:

–          11 – 17 mai – Carei şi Ardud

–          18 – 24 mai – Livada şi Tăşnad

–          25 – 31 mai – Negreşti şi Satu Mare

Programul detaliat îl puteți vedea accesând:

Ardud

Carei