„Semne de primăvară” la Muzeul de Artă

afis martisoareConsiliul Județean Satu Mare, Muzeul Județean Satu Mare, ATC Creativ&Unic și Asociația Borókagyökér organizează cu ocazia venirii primăverii un atelier de creație și târg de mărțișoare și felicitări.

Evenimentul are loc sâmbătă, 28 februarie 2015 la Muzeul de Artă, Piața Libertății, nr. 21, începând cu ora 10,00.

În cadrul atelierului sunt poftiți toții copii, fizic sau psihic, să creeze mărțișoare pentru persoanele dragi. În timpul atelierului va avea loc o prezentare a mărțișorului, a Dragobetelui, povestea Babei Dochia și altele.

Simultan, dacă vremea va permite se va desfășura un târg de mărțișoare în față muzeului. În caz de condiții meteorologice nefavorabile, târgul va avea loc în încăperile în care se desfășoară atelierul de creație.

Decorul sălilor de creație este asigurat de Ciprian Jula, fotograf membru al Asociației Artiștilor Fotografi „Prisma”, expunând fotografii tematice.