ZILELE COOPERĂRII EUROPENE 2014

Consiliul Judeţean Satu Mare, Primăria Municipiului Satu Mare,
Muzeul Judeţean Satu Mare, Universitatea de Stat din Ujgorod,
Uniunea Ucrainenilor din România, filiala Satu Mare

Au deosebita onoare de a vă invita să luaţi parte la activităţile ce se vor desfăşura cu ocazia Zilelor Cooperării Europene, ce vor avea loc la Satu Mare, în perioada 18 – 19 septembrie 2014.

1. “Târgul meşterilor şi creatorilor contemporani”, cu participare internaţională: România, Ucraina, Ungaria, Slovacia.

2. “Parada costumelor tradiţionale şi contemporane” – “HUSKROUA-PARADE”, cu participare internaţională din România, Ucraina, Ungaria, Slovacia.

3. “CBC Party – Cultura care ne uneşte”, dansuri, cântece, reţete culinare şi tradiţii comune din România, Ucraina, Ungaria, Slovacia.

Activităţile sunt implementate în cadrul proiectului HUSKROUA/1101/140 – ENPI – CBC – cu titlul „Cooperare instituţională interactivă. Istorie, tradiţii şi cultură fără frontiere”,

Deschiderea festivă: 18 septembrie 2014, ora 12, Muzeul Judeţean
Satu Mare, B-dul. Vasile Lucaciu nr.21 (platoul de vis – à – vis).
Pentru înscrieri vă rugăm să vă adresaţi d-nei Daniela Bălu, email:danielamuzeu@yahoo.com, sau la tel.0261.737526; fax.0261.768761.
***************************************************************************************
www.huskroua-cbc.net www.cjsm.ro www.mdrap.ro