PS Iustin Sigheteanul oaspete de seama in judetul Satu Mare de Paste

DSC_0085Preşedintele Consiliului Judeţean Satu Mare, Adrian Ştef a participat luni, 21 aprilie la liturghia săvârşită la biserica „Sf. Gheorghe” din municipiul Satu Mare de P.S. Iustin Sigheteanul, arhiereul-vicar al Episcopiei Ortodoxe a Maramureşului şi Sătmarului.
Alături de părintele paroh Pop Cornel s-au aflat la slujba religioasă părintele protopop Ioan Socolan şi un sobor de preoţi care au cântat într-un glas „Hristos a înviat!”.
La eveniment au fost prezenţi europarlamentarul Ovidiu Silaghi, prefectul judeţului Satu Mare, Eugeniu Avram, primarul municipiului Satu Mare Dorel Coica, viceprimarii Marcela Papici şi Radu Roca, membru în Adunarea Eparhială şi membru în Adunarea Naţional Bisericească din partea Episcopiei ortodoxe a Maramureşului şi Sătmarului, Mircea Leţiu şi numeroşi credincioşi.