Caritas a donat 28 paturi hidraulice Spitalului Judeţean Satu Mare

spitalSpitalul Judeţean de Urgenţa Satu Mare a primit, în urmă cu câteva zile, o donaţie din partea Organizaţiei Caritas Satu Mare. S-au primit în total 28 de paturi hidraulice, cu dispozitive electrice de manipulare, pentru pacienţii din secţiile de Terapie Intensivă sau care necesită o imobilizare la pat mai îndelungată. Totodată, s-au mai primit 23 de saltele noi, cu huse impermeabile, şi 12 noptiere medicale.
Din totalul mobilierului primit, 15 seturi au intrat în dotarea secţiei de Anestezie şi Terapie Intensivă. Restul mobilierului a fost direcţionat către secţiile unde există pacienţi in stare gravă, care nu se pot mobiliza şi care necesită o îmbunătăţire a confortului.
Pe aceasta cale, conducerea Spitalului Judeţean de Urgenta Satu Mare doreşte să aducă mulţumiri Organizaţiei Caritas Satu Mare pentru donaţie şi pentru implicarea în toate acţiunile în folosul comunităţii locale.