Bursa locurilor de muncă

bursaAstăzi, 21.03.2014 a avut loc bursa generală a locurilor de muncă, la eveniment au participat peste 700 de persoane, în căutarea unui loc de muncă. Oferta de locuri de muncă a fost una generoasă și variată, cele mai multe locuri fiind oferite în domeniul prelucrării lemnului, industriei mecanice, muncitor necalificat. La eveniment a participat, din partea Consiliului Judeţean Satu Mare, directorul de cabinet, Claudiu Sulea.
Zeci de persoane au așteptat azi dimineaţă la Casa de cultură a Sindicatelor din Satu Mare pentru a participa la Bursa locurilor pe muncă.
Potrivit directorului Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Satu Mare, Marcel Marușca, au fost contactați peste 100 de angajatori pentru a-și prezenta ofertele. În total au fost oferite peste de locuri de muncă.
bursa2