„Serviciul Special de Ambulanţă Sătmărean” un nou proiect romano-maghiar

Csenger parteneriat Transfrontalier (83)Astăzi, 21 noiembrie 2013 la Csenger a avut loc punerea pietrei de temelie a cazarmei de pompieri şi salvamari, realizată prin proiectul „Serviciul Special de Ambulanţă Sătmărean”. Proiectul a fost implementat între comuna Lazuri şi oraşul Csenger din Ungaria. La eveniment a participat preşedintele Consiliului Judeţean Satu Mare, Adrian Ştef şi vicepreşedinţii Mircea Govor şi Rudolf Riedl.
„ Mă bucur foarte mult să iau parte alături de dumneavoastră la acest eveniment deosebit de important pentru cele două localităţi, vreau să felicit iniţiatorii acestui proiect şi să le mulţumesc că au reuşi să-l ducă la bun sfârşit.
Proiectul „Serviciul Special de Ambulantă Sătmărean” este încă un exemplu concret de bună colaborare transfrontalieră între România şi Ungaria”, a declarat preşedintele Consiliului Judeţean Satu Mare, Adrian Ştef.